World Hydepark

O wszystkim i o niczym… Wolna Amerykanka

 • Słowem wstępu…

  Blog dla wszystkich, o wszystkim i o niczym dla każdego. Taki jest World Hydepark, zapraszam do czytania i komentowania!
 • Luty 2007
  Pon W Śr C Pt S N
  « Sty   Mar »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
 • Archiwum X

 • Kategorie

 • Najnowsze wpisy

 • Reklamy

Hellsing

Posted by mrcollector w dniu Luty 23, 2007

Hellsing TV cover.jpgPozwolicie że posłużę się stroną Hellsing Project która posiada od cholery dobrych materiałów. Ja obejrzałem anime tylko raz całą serię i pierwszy odcinek serii OVA. Na mangę nie udało mi się natrafić. Poniżej macie od cholery informacji. Czytajcie i zacznijcie oglądać Hellsing, Alucard wymiata.

Tajna Organizacja Protestanckich Rycerzy Hellsing – jej celem jest zabicie wszystkich, którzy już nie są ludźmi. Obecnie przywódcą agencji jest Integral Hellsing, córka założyciela. Już w młodości jej wuj próbował ją zabić, lecz jego plany pokrzyżował złapany wcześniej wampir – Arucard. Jest on jednym z niewielu Wampirów Kategorii A. Gardzi innymi wampirami i z chęcią je zabija. Jest tajną bronią Agencji Hellsing. Z czasem, do Agencji dochodzi Victoria Seras. Stała się ona Wampirem po ugryzieniu Arucarda, ale nie posiada jego zdolności. Trzeba tu jeszcze wspomnieć o Ghoulach, czyli bezmózgich wampirach, potrafiących jedynie na ślepo wykonywać rozkazy swojego mistrza. Hellsing jest to krótka seria emitowaną niegdyś w telewizji japońskiej między drugą a trzecią w nocy (a obecnie na vivie neimieckiej o 22). Jak już wyżej wspomniałem opowiadała ona historie Agencji zajmującej się walką z wampirami we współczesnej Anglii. Trzy lata przed premierą tego anime w telewizji ,ukazała się manga, która składa się z sześciu tomów (seria otwarta). W ogóle historia Sword Dancer to ponad połowa pierwszego tomu. W mandze, twarda przywódczyni agencji Hellsing jest postacią komiczną, wredną, kłótliwą z charakterkiem-wręcz chodzący ideał. W mandze postać Arucarda również nie została pominięta-wręcz przeciwnie, pozwalał sobie na więcej wyjątkowo głupich i sarkastycznych komentarzy czym zyskał wielu fanów, oprócz wzrostu głupkowatego humoru, w mandze nie zabrakło krwi, krew się leje strumieniami, a trupy walają się po każdym kącie. W anime nie było sytuacji gdzie Arucard zastępuje poduszkę do szpilek, czy rechoczącego Andersona(może to była jakaś nowa wersja orgazmu?), te sceny można było zobaczyć tylko w mandze. Wszystko jest ukazane dość nierealnie, gdy czytałem Hellsinga w ogóle nie miałem wrażenia że to horror. Należy wspomnieć też, że Icognito nie ukazał się w mandze, został stworzony tylko i wyłącznie na potrzeby anime, w mandze jednak jest wiele innych bohaterów którzy nie pojawili się w anime. Podsumowując : Hellsing jednym słowem to dystans i ironia, czyli to, co tygryski lubią najbardziej. Nic tylko czekać na drugą serię.

13 Dywizja Papieskich Sił Specjalnych Instytut Iscariote. Instytucja ta zajmuje się zwalczaniem wampirów, Alexander Anderson jest właśnie jednym z wysłanników tej Instytucji. Nazwa pochodzi od Judasza Iscariote, był on jednym z 12 apostołów Jezusa Chrystusa. Był on odpowiedzialny za mienie Jezusa i jego uczniów. Judasz zdradził swego nauczyciela za 30 srebrników i wydał go wysłannikom sanhendrynu w Ogrodzie Oliwnym pod Jerozolimą. Gdy zorientował się, co uczynił, pragnął oddać pieniądze i odwołać zeznania. Gdy się to nie udało, powiesił się z rozpaczy. Za oddane pieniądze zakupiono tzw. Rolę Garnacarzową. Według legendy raz w roku w jedną noc Judasz może wyjść z piekła i ochłodzić się na górze lodowej.

A tutaj opisy 10 z 13 odcinków serii TV (nie OVA) [co prawda nie mega profesjonalne ale zawsze coś]:

ORDER 1 : The Undead

Odcinek zaczyna się od misji, w której Arucard ma za zadanie zabić wampirzyce zabawiającą się ze „starszym panem”. Po Przybyciu Arucarda na miejsce wampirzyca dostaje jeden strzał w środek głowy, po czym rozsypuje się. Arucard melduje wykonanie misji. Do Wioski Cheders 12 czerwca został przydzielony nowy duchowny, miesiąc później mieszkańcy wioski zaczynają znikać, policja i mieszkańcy przeprowadzili dochodzenie, a następnie poszli do kościoła aresztować duchownego, niestety wszyscy zginęli… Departament w Londynie wysłał na miejsce zdarzenia korpus D – 11 Połowa oddziału zginęła w dniu przybycia tymi, co zaatakowali oddział byli podobno martwi mieszkańcy i policja. Integral szybko zorientowała się że duchowny pozamieniał mieszkańców i policje w ghoule i wysłała tam „swoich ludzi”(Alucarda). Z korpusu D – 11 przetrwała tylko Celes Victoria, która szybko zorientowała się, że reszta oddziału to już nie są ludzie i uciekła. Podczas ucieczki Victoria natknęła się na Arucarda, do którego raz strzeliła, po czym uciekła do pobliskiego kościoła. Natknęła się tam na owego duchownego który usiłował ją zahipnotyzować lecz nie udało mu się to do końca gdyż pojawił się Arucard. Zaczął wyzywać duchownego od śmieci 😛 następnie duchowny skierował na Arucarda armie ghouli lecz i oni nie dali mu rady, Arucard ożył i powykańczał wszystkie ghoule, następnie wziął się za wampira ale duchowny zrobił sobie żywą tarcze z Victorii, Arucard spytał się jej czy chce pójść z nim, Victoria się zgadza. Arucard strzela w płuca Celes by trafić w serce wampira, duchowny klasycznie się rozsypuje a Victoria pada na ziemie pół żywa, Arucard zlizuje krew z jej twarzy a następnie, wysysa z niej krew czyniąc ją wampirzycą, niebieskie oczy Viktorii zamieniają kolor na czerwony.

ORDER 2 : Club M

Pierwsza misja Seras z agencji Hellsing, jej zadaniem jest zabić niemartwą kobietę, która zagraża ludziom, niestety Victoria nie wykonała zadania i Galic musiał ją wyręczyć, Tym czasem dwa wampiry grasują po mieście i mordując pierwsze lepsze rodziny, para wampirów wierzy, że ich miłość nigdy nie umrze. Ich celem jest zabić 13 rodzin i stać się nieśmiertelnymi. Hellsing posyła Arucarda, żeby zlikwidował tych niegodziwców, Arucard przyjmuje cel, i tworzy dziwny tunel, dopada dwójkę wampirów i zabija Reifu( mężczyznę), podczas gdy Jessica(kobieta) zaczyna krzyczeć i ucieka. Victoria namierzyła wampirzyce i po chwili zastanowienia strzeliła, Jessica pada martwa. Victoria udowadnia tym samym że zasługuje by być członkiem organizacji Hellsing.

ORDER 3 : Sword Dancer

Homoseksualne kaprysy wampira Andyego Costibaltiego sprawiają, że próbuje zrobić wampira ze swojego ukochanego, Micka, ale ksiądz wraz ze swoimi uczniami wbiegają do pomieszczenia i nie udaje mu się to. Ich ciała zabierają medycy do szpitala, lecz w szpitalu Mick jest już martwy. Lekarze znajdują i usuwają tajemniczy chip z ciała Andyego. Andy budzi się w szpitalu i zaczyna szukać Micka, lecz znajduje swojego ukochanego martwego. Udręczony w niewierze, Andy ,niszczy wszystko z łatwością i zabija dość dużą ilość policjantów. Hellsing natychmiast reaguje i posyła Seras i Arucard wraz z grupa żołnierzy, aby zajeli się Andym. Tymczasem, Instytucja Iscariote posłał swoja własna jednostkę do zadań specjalnych aby wyeliminował wampira. Anderson natychmiast pojawia się na miejscu akcji, zabija wpierw Kapitana Galice, po czym przebija nożem szyję Victorii . Alex przybija do ścian święte kartki, które niby mają uniemożliwić Arucardowi korzystanie ze swoich zdolności, następnie zaczyna się walka, Anderson dostał kulkę w łeb od Arucarda,a Alex dźgnął wampira poświęconym nożem po chwili jednak Andreson wstaje i znów przebija go nożami tym razem na wylot, okazuje się że jest Resurectorem,Zdenerwowany Arucard zaczyna mierzyć w Andersona z broni,wierząc iż nawet ciało resurectora nie wytrzyma tylu srebrnych kul, lecz Integral interweniuje z wezwaniem od arcybiskupa, Alex odchodzi z obietnicą, że jeszcze się spotkają. Integral zaczyna krzyczeć na podopiecznego ze nie mógł dać sobie rady z jednym Resurectorem. następnie wampir wyciąga ostatni nóż z ręki i mówi Victori zeby piła jego krew,co oznaczało by ze została by wolna od ludzkiej kontroli, stanie się prawdziwym wampirem mającym cel i Arucard nie byłby już jej Mistrzem, lecz Seras nie wypija krwi swego Mistrza.

ORDER 4 : Innocent as a Human

Surfując po Internecie, Walter odkrywa video, na którym jest pokazane jak zabijają byłego dowódca armii Hellsing, który jak wszyscy sądzili został zabity wcześniej przez Andersona. Hellsing stracił bardzo dużo kapitanów, ostatnim nabytkiem agencji jest kapitan Stetra. Ale podczas misji, najazdu na wampirzy magazyn wyprowadził w pole swoich żołnierzy, Organizacja Hellsing jest wstrząśnięta po tym jak zobaczyli transmisje w telewizji tego, co się dzieje podczas misji. Podczas bitwy, Seras chwyta człowieka, który był odpowiedzialny za rozprowadzanie informacji o instytucji Hellsing do internetu . Z małym kierownictwem Arucarda, Victoria odkrywa, że Stetra to zdrajca i sam rozgłasza informacje o agencji Hellsing do mediów. Seras śledziła, Stetre który zaprowadził ja do miejsca gdzie jakiś wampir pokazuje siebie i naćpanego człowieka w telewizji, winnym nie jest tylko Stetra, ale też dziennikarką, która raz widziano w 2 epizodzie. Na miejscu pojawił się Arucard, który zabija wampira, poczym chciał się zabrać za dwójkę zdrajców, ale nadeszła Seras, która sama miała ochotę ich pozabijać, po chwili jednak zjawili się Ferguson i Integra. Aresztowali Stetre, a Integral pozwoliła wygłodzonemu Arucardowi zaspokoić głód dziennikarką, Arucard narobił Victorii apetytu i gdy wróciła już do swojego pokoju rozerwała torebkę zimnej medycznej krwi, nalała do talerza i w zaskakującym tępię zaczęła ją pochłaniać.

ORDER 5 : Brotherhood

Bracia Valentine planują sami zaatakować agencje Hellsing. Arucard i Celes dostają również nowe bronie od Waltera,Jakala i Halconnena. Integral dowiaduje się że bracia Zabili agenta MI5 który zajmował się sprawom sztucznych wampirów. Grupy brytyjskich biurokratów zwanych tez rycerzami okrągłego stołu,sprzymierzyła się z Agencją Hellsing. Spotyka się, aby przedyskutować tajny chip FREAK.Lecz nieszczęśliwie wybrali zły dzień by zająć się tym problemem, chwile później posiadłość agencji Hellsing zostaje zaatakowana przez braci Valentine i ich armie ghouli.

ORDER 6 : Dead Zone

Ten epizod jest inny, u niektórych nawet wzbudza grozę. Ciąg dalszy ataku na agencje Hellsing. Yan Valentine wyśmiewa się z Integral przez telefon a Luke idzie na poszukiwanie Arucarda. Walter schodząc ze schodów spotyka całkiem sporą grupkę ghouli, którzy po chwili leżą w kawałkach(dla niewtajemniczonych: zostali pocięci w ułamku sekundy przez nitki Waltera (:P)). Po chwili prosi Victorie żeby mu pomogła rozprawić się resztą ghouli, Victoria w pełnej gotowości z wymierzonym Halconnenem w stado ghouli, strzela. Kiedy Seras zostaje otoczona przez nieumarłych zamienia się w dzikiego wojownika(a raczej wojowniczkę) i niszczy wszystko co się rusza, a potem oczywiście nie wie co się stało. Tymczasem, Luke znajduje czekającego na niego Arucarda, następuje krótka walka na spluwy. Arucard wyśmiewa Luke’a, po czym wzywa swojego potwora i atakuje Luke’a. Po krótkiej wymianie zdań Arucard rozczarowany i zdenerwowany, że Luke to zwykły wampir nie mający żadnych specjalnych właściwości, zamienia go w karme dla psa, innymi słowy zabija go. Na górze, Yan ucieka od grasującego Walter, po czym dostaje się do pomieszczenia, w którym znajduje się Integral Hellsing. Przywódczyni zaczyna strzelać do Yana, na jego twarzy powstaje krzyż z pocisków rtęciowych, po chwili zaczyna płonąć i po prostu się spala.

ORDER 7 : Duel

Agencja Hellsing zrujnowana po ataku dwojga braci usiłuje wszystko odbudować, wielu żołnierzy poległo. Intgral znajduje list z watykanu, w którym pisze o spotkaniu w muzeum. Okazuje się, że Watykan znów wysłał Alexa Andersona żeby zniszczył nie tylko wampiry, ale całą agencje Hellsing. Integral spotyka się z Maxweelem w muzeum, padają mocne słowa, Integral zdenerwowana tym, że 13 Oddział wysłał swojego żołnierza, Andersona, by zniszczył Agencje Hellsing, zaczyna wyzywać Maxweela, po chwili pojawia się Arucard i zaczyna mierzyć w Maxweela, dowiadują się od niego że Anderson jest już na miejscu akcji. Podczas akcji, Victorie zaczyna boleć miejsce, w które dostała nożem w epizodzie 3 od Andersona. Po chwili odkrywają, że Alex jest na miejscu akcji, zaczynają do niego strzelać lecz nic im to nie daje, zabija wszystkich żołnierzy, po czym chce się zabrać za Victorie lecz Pojawia się Arucard i nie daje jej zranić, potem zaczyna się starcie miedzy Arucardem a Andersonem ,Alucard ma przewagę po chwili jednak traci głowę. Następnie Alex goni Victorie, ciało Arucarda zamienia się w nietoperze po czym łączy się i znów Wampir jest cały, pozbawia Alexa obu rąk i okularów, Ksiądz zapowiada kolejne spotkania i znika w zwojach pisma świętego.

ORDER 8 : Kill House

Hellsing ma zamiar zniszczyć organizacje FREAK, lecz gubią dużo tropów, Instytucja Hellsing wie kto jest ich wrogiem… Tym wrogiem jest człowiek…Jedyne wyjście to znaleźć i zniszczyć! Victoria wraca do swojego starego domu, by powspominać stare czasy, wspomnienia o ojcu… Po chwili jednak ktoś puka do drzwi, okazuje się że to człowiek, którego Seras już kiedyś widziała, nazywa się Harry, chce żeby Victoria pojechała z nim do Heleny, nieumarłej dziewczynki. Gdy dojechali na miejsce, weszli do jej domu i ujrzeli niską dziewczynkę o żółtych oczach siedzącą w fotelu, zadali jej parę pytań dotyczących sztucznych wampirów, są one słabsze od wampirów czystej krwi, ale równie niebezpieczne, potem odjechali. Harry odwiózł Victorie do domu, po czym odjechał i nagle jego samochód wybuchł… Zbliża się niebezpieczny wróg. Arucard zapowiada prawdziwego nieumarłego i trudną walkę.

ORDER 9 : Red Rose Vertigo

Agencja Hellsing po szeregu nieudanych prób zniszczenie FREAK, atakują zamek Movan lecz akcje przerywa im SAS i muszą opuścić zamek. Po powrocie do domu, Integral ogarnęło zdziwienie, ponieważ przybyła w jej progi jakaś kobieta, która podaje się za jej siostrę. Integral zasnęła na biurku. Obudziła ją „siostra” i zaczęła rozbierać, następnie wbiła jej sztylet w okolice brzucha, po chwili jednak zatopiła kły w jej szyi. Tymczasem Arucard postanowił spotkać się z Incognito, po krótkim dialogu Arucard orientuje się, że jego Pani jest w niebezpieczeństwie i natychmiast rusza jej na pomoc. Gdy już przybył na miejsce, zabił wampira. Integral zdenerwowana i pełna gniewu wbija sobie sztylet w tętnice szyjną, aby nie zamienić się w ghoula.

ORDER 10 : Master Of Monster

Trwa operacja Integral, Arucard i jego Pani przypominają sobie dawne dzieje, gdy Integral miała 13 lat i uczyła się wielu nowych rzeczy od swojego ojca. Po śmierci ojca, była zmuszona się ukryć, ponieważ jej wuj chciał ją zabić i objąć władze nad Instytucją Hellsing. Przed śmiercią ojciec powiedział jej żeby w razie niebezpieczeństwa zeszła do lochów i ukryła się. Tak też zrobiła. Miała już wchodzić do lochu, ale jej wujek był szybszy i powstrzymał ją. Wpadła szybko do lochu a wuj postrzelił ją, wtedy ciało, które było w tej celi zaczęło zlizywać krew z ziemi, po chwili oswobodził się z „kaftanu” i pozabijał wszystkich którzy się ruszali (oprócz Integral :P). I od tego momentu Integral stała się Panią Arucarda. W tej chwili Integral się ocknęła, operacja się udała.

Poniżej opisy głównych postaci w całej serii:

Arucard
Jest on ‘Wampirem Kategorii A’, inaczej nazywanym ‘Prawdziwym Nieumarłym’. Posiada ogromną moc oraz możliwość przekształcenia się w nietoperze, mgłę czy psa. Z charakteru wydaje się być spokojny i opanowany, lecz tak naprawdę gardzi innymi wampirami, co można spostrzec po jego słowach adresowanych do nich. Jest wysoki i szczupły, ma długie czarne włosy(na głowie). Jak prawie każdy wampir posiada również czerwone oczy,można je zauważyć niekiedy w bardzo dziwnych miejscach. Zwykle można go zaobserwować ubranego w czerwony płaszcz pod którym widać garniturek i czerwoną chustę zawiązaną na muchę, na białej koszuli. Na głowie czerwony kapelusz z rondem, o sporych rozmiarach, oraz pomarańczowe okulary. Używa 3 rodzajów broni ( z czego 2 palne ): Casull ARM 454, Jakal 13mm oraz białe rękawiczki z pentagramem.

Integral Wingates HellsingPrzywódczyni Agencji Hellsing. Jej rodzina, prowadzi tą organizacje od pokoleń. Ma dopiero 23 lata. Jest piękną,wysoką kobietą o blond włosach i niebieskich oczach,ma bardzo kontrowersyjny charakter dzięki któremu zyskała sobie,dużą rzesze fanów. Od dziecka nosi okulary. Objęła władze nad Agencją już w wieku 13 lat,zdecydowana,pewna siebie,zawsze dąży do zwycięstwa i nigdy się nie poddaje. Najczęściej można ją zobaczyć w garniturze i z cygarem w ręku. Używa pistoletu Walther PPK, jedyne co go wyróżnia to zapalające, rtęciowe pociski.

Walter C. Dolloneazz
Walter ma 69 lat, posiada
monookular na lewym oku i ma dwie żółte opaski przy ramionach,niegdyś gdy jeszcze pracował w oddziałach Agecji,miał czarne rękawiczki bez palców,obecnie nosi normalne, białe. Zawsze ubrany w strój lokaja, tym też zajmuje się na co dzień. Znany jest tez jako ‘Anioł Śmierci’.Do agencji trafił w wieku 14 lat, był sierotą .Od tamtego czasu walczył w armii razem z Arucardem,lecz teraz jest już na „emeryturze” i pełni funkcję doradcy Integral. Jeden z nielicznych ludzi, który zdobył sobie szacunek i uznanie Arucarda. W Agencji zajmuje się przede wszystkim wykonaniem broni. Sam walczy niezwykle ostrymi nitkami, wykonanymi ze stopu srebra i uranu.

Seras Victoria
Jest to była policjantka, która została wysłana wraz z całym oddziałem do pewnej wioski. Z całego oddziału przeżyła tylko ona ( reszta zamieniła się w Ghoule ). Uciekając natrafiła na kościół, w którym pastor okazał się wampirem. Gdy już miał ją ugryźć wkroczył Arucard… Niestety i on musiał ją postrzelić by trafić w serce wampira. Tak więc, aby nie umarła zgodziła się by Arucard ją ugryzł. Najczęściej ubiera się w swój policyjny strój, ale trzeba przyznać że ona jako jedyna chyba go zmienia…Jest dość wysoka jak na kobiete,ma rude włosy i niebieskie oczy które po ugryzieniu Arucarda zmieniły kolor na czerwony. Autorzy bardzo podkreślili jej biust,jest wręcz niebagatelny,ale może to i lepiej…. Używa zwykłej policyjnej broni, oraz Halconnen’a

Alexander Anderson
Jest on duchownym, a jednocześnie Resurrectorem, posiadającym niezwykłą cechę regeneracji. Został stworzony, aby walczyć z wszelkiego rodzaju Wampirami, stąd wybucha walka miedzy nim, a Arucardem. Jest bardzo wysokim blondynem o zielonych oczach,nosi okulary i duży krzyż na szyi. Ubrany jest w czarny płaszcz. Używa przede wszystkim broni białej, dokładniej są to ochrzczone noże.

[Od siebie dodam że dla mnie ten gość to totalny świr które najchętniej wyrżnął by złych ale i dobrych też, najchętniej Alucarda]

Incognito
Najpotężniejszy wróg Arucarda, też nosił miano ‘Prawdziwego Nieumarłego’. Nie pojawił się w mandze,został stworzony tylko i wyłącznie na potrzeb anime . Oprócz ep8 nie nosił ubrania, ciało miał koloru szarego, oraz w niczym nie przypominał człowieka. Niewiadomo do końca do jakiej kategorii wampirów można go zaliczyć, ale wiadomo że sam nie zmieniał się w żadne inne stwory, walczył jedynie przy pomocy Boga Śmierci – Set’a. Zwykle jednak używał ArmsCorps 40mm MGM. Został stworzony jedynie na patrzeby anime, nie pojawił się w mandze.

No to w kwestii ogólnych informacji to koniec. Poniżej macie wszystkie odcinki Hellsing’a w formie filmowej dzięki serwisowi YouTube.

I TO WSZYSTKO…uff

Komentarze 3 to “Hellsing”

 1. Manta said

  Nie łatwiej było podac linka do youtube’a? 😀

  A sam Hellsing- mistrzostwo formy. To,że forma nie raz przerasta samą treść i przesłanie w niczym w tym wypadku nie przeszkadza. A wręcz przeciwnie! Jest świetnym dopełnieniem właśnie tej ironii, o której nie omieszkałeś wspomnieć.
  Również polecam i pozdrawiam!

  I ten tekst… „Zapytuję Was zatem Iskariote…” i wyliczanka xD

 2. Witaj, cieszę się że tu trafiłem. To fajnie iż wiele ludzi zajmuje
  się medycyną. Wykorzystując okazję zachęcam do odwiedzin mojej strony.
  Pozdrawiam!

 3. Jared said

  Excellent article. I absolutely love this site. Keep it up!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: