World Hydepark

O wszystkim i o niczym… Wolna Amerykanka

 • Słowem wstępu…

  Blog dla wszystkich, o wszystkim i o niczym dla każdego. Taki jest World Hydepark, zapraszam do czytania i komentowania!
 • Grudzień 2006
  Pon W Śr C Pt S N
  « List   Sty »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
 • Archiwum X

 • Kategorie

 • Najnowsze wpisy

 • Reklamy

Koniec świata…

Posted by mrcollector w dniu Grudzień 5, 2006

Armageddon Online banner
Czyli armgageddon w moim wykonaniu, jak myślę jak zginiemy i kiedy, nie będziemy istnieć i tym podobne teorie spiskowe. Wysuwa się kilka z nich, a wszystkie postaram się dokładnie opisać. Nie będe podawać dokładnych dat ani w niektórych przypadkach liczb aby nie wyjść że udaje proroka. Jedyny koniec świata jaki wiem że będzie i to na 100% to spadek temp. na Ziemi po tym jak Słońce, które przecież gwiazdą jest po prostu „zgaśnie”.

THE END OF THE HUMAN WORLD
• Początek końca zaczyna się pewnego dnia gdy realność wyczerpania się podstawowych surowców staje się możliwa jak nigdy przedtem. Każde państwo wstrzymuje eksport ważnych surowców, czegokolwiek co może stworzyć energię elektryczną. Rozpoczynają się wielkie projekty wybudowania elektrowni atomowych oraz słonecznych. Niestety, stać na nie tylko bogate kraje Europy Zachodniej oraz USA wespół z Kanadą. Jedynie Chiny oraz Japonia zdobytym potencjałem ludzkim oraz finansowym są również w stanie rozpocząć własne projekty. Reszta państw skazana jest na zagładę gospodarczą.
• NASA otrzymuje specjalne zadanie znalezienia pokładów surowców i dokładnego przeanalizowania struktur Ziemi jak i innych dostępnych planet Układu Słonecznego. W tym samym czasie w narastającym napięciu wszystkie kraje wycofują swoje wojska z Iraku oraz Afganistanu – a także z innych zagranicznych misji lub innych - w pośpiechu. Część z wyposażenia trafia w ręce Talibów.
• Rosja dokonuje inwazji na Gruzję oraz tereny sąsiadujące. Odbywa się o przy całkowitej bezczynności NATO oraz ONZ, kiedy negocjowana jest umowa na surowce z tym potentatem energetycznym. Jednak Gruzini rozpoczynają walkę partyzancką nie tylko atakując jednostki rosyjskie w swoim kraju ale również na cele w głąb Rosji. Fala przemocy nasila się. Po kilku miesiącach oddziały partyzanckie atakują na wielu odcinkach gazociągi oraz inne strategiczne miejsca. Przez kilka dni panuje chaos w Rosji. Jednakże po tym wydarzeniu w odwet Rosjanie zrzucają bombę atomową na stolicę Gruzji. Eksplodowała beczka prochu…
• NATO wespół z kilkoma innymi państwami jak Japonia, Australia wypowiadają wojnę Rosji oraz w późniejszym czasie Chinom (przypuśćmy że zawiązały pakt). Jak wielu się spodziewało na pierwszy ogień poszły wszelkiej maści bronie masowego rażenia. Tysiące miast legło w gruzach… Miliardy zabitych… W Europie i Azji pada całkowicie system informacyjny oraz komunikacyjny. Nikt nie wie gdzie, co i jak. Jedynie w USA zachował się system łączności. Ten kraj przed zagładą nuklearną ocaliły tarcze antyrakietowe oraz lotnictwo marynarki wojennej.
• Po kilkunastu miesiącach kiedy sytuacja jest w większości miejscach opanowana można ocenić skalę zniszczeń i dokończyć wojnę. Potężny atak na Rosję kończy się sukcesem, ale z Chinami nie poszło wcale. Bezsensowna walka przeciąga się miesiącami, codziennie giną setki żołnierzy. Chwytając się deski ratunku naukowcy Rosji i Chin opracowywują nowe, zabójcze rodzaje broni. Wypuszczają eksperymentalny wirus na tereny Azji oraz Ameryki. Broń działa nadzwyczaj skutecznie, cicha, zabójcza, powoduje mutacje oraz reinkarnację…
• Na koniec plaga dociera do każdego zakątka na Ziemi. Nic się nie uchroni, nikt nie przeżyje, walka jest bezcelowa. W wyniku stężonej radiacji atmosfera przestaje istnieć a jakiś NEO (Near Earth Object) wbija się w naszą planetę.

Jednakże oprócz tego może nas dotknąć fala supernovej, gigantyczna planetoida, super wulkan (np. w Yellowstone), czarna dziura, niesamowite trzęsienia ziemi, tornada, mega tsnuami… oraz jak wcześniej powiedziałem zderzenie Ziemi z meteorytem. Według kalendarza Majów koniec świata nastąpi w 2012r. Ale już wcześniej było wielu proroków którzy zarządzali daty końca świata… Na koniec jeszcze scenariusze według strony Armageddon Online:

Antibiotic resistance. Natural selection would create super bacteria that are resistant to antibiotics, devastating the world population and causing a global collapse of civilization.
Catastrophe theory predicts a software-complexity tipping point when the integrated world becomes vulnerable to disastrous bugs in the system.
Demography. Demographic trends create a „baby bust” that threatens the order of civilization as we know it.
Dysgenics. A lack of natural selection and the tendency of the more intelligent to have fewer children would lower the average health and intelligence enough to lead to an eventual collapse of civilization.
Ecology. Natural resources are used up, or the environment is so damaged through pollution and destruction that civilization fails.
Finance. Markets fail worldwide, resulting in economic collapse: mass unemployment, rioting, famine, and death.
Infertility. Human fertility continues to decline, eventually ending with no fertile humans left to continue the species.
Insanity. Mass insanity.
Peak oil. Oil runs out before an economically viable replacement is devised, leading to global chaos.
Telomere. Some researchers theorize a tiny loss of telomere length from one generation to the next, mirroring the process of aging in individuals. Over thousands of generations the telomere erodes down to its critical level. Once at the critical level we would expect to see outbreaks of age-related diseases occurring earlier in life and finally a population crash.
World government. Misguided world government caps progress, leading to stagnation and reversals of Civilization.

Dobra, tylko ja tego o insanity nie rozumiem? Że nagle wszyscy zwariują… 😉 To chyba nie to… Też wiele teorii końca świata pojawiło się podczas Zimnej Wojny kiedy niebezpieczeństwo naciśniecią na czerwony guzik było wysokie. Tutaj dokładny artykuł, a następny to w pewnym rodzaju survival guide opisujący nuklearną zimę. Czemu prawdopodobnieństwo nuklearnego armgadoonu jest największe? Już spieszę donieść:

United States – 10,640
Russia – 8,600
People’s Republic of China – 400
France – 350
United Kingdom – 200
India – 60-90
Pakistan – 24-48
From a high of 65,000 weapons in 1985, there were about 40,000 nuclear weapons in the world in 2002-2003.

Oto cały nuklearny klub. Trochę broni jest, nie powiem… Mam nadzieję że nigdy nie będzie trzeba zdobyć doświadczenia i opracowywać skomplikowanych planów jak przeżyć a życie będzie toczyć się dalej. Na wszelki wypadek mały, szkicowaty plan jak przetrwać:

I. NIE PRZEBYWAĆ W MIEJSCU LUB OBSZARZE KATASTROFY!!! Śmierć jest wtedy pewna.
II. Znaleść miejsce do przenocowania, najlepiej jakiś dom z pewnym zapasem żywności, wody pitnej i innymi rzeczami niezbędnymi do życia.
III. Pozbierać z najbliższej okolicy przydatne rzeczy, przykładowo może jakaś broń palna, trochę jedzenia z innego domu (jeżeli jest opuszczony).
IV. Jeżeli to możliwe zdobyć lub ustwić działający TV lub radio aby nawiązać połączenie ze światem lub przy pomocy telefonów komórkowych spróbować skontaktować się z kimkolwiek.
V. Po pewnym czasie ostrożne wypady do jakiś strategicznych miejsc jak komisariaty policji, straży pożarnej, apteka, szpitale w poszukiwaniu zapasów oraz innych cennych rzeczy.

Większość tych rad pisałem głównie z myślą o ataku nuklerany, jakieś zarazie albo uderzeniu meteorytu, ale można je zmodyfikować. No… that’s all…

Jedna odpowiedź to “Koniec świata…”

 1. The only hurdle to accessing this is of course human limitations and the
  fact that the brain does not function solely as a learning tool for the human being.
  Below are listed a few popular pubs where one can chill in Mumbai.
  The decline of the East side blues scene was disheartening, but, it also gave rise to the need for a fresh start, which came in the form of the next blues-only venue,
  Antone’s, founded by the late Clifford Antone, during the summer of 1975.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: