World Hydepark

O wszystkim i o niczym… Wolna Amerykanka

O SAS – Special Air Service i komandosach SEALs

Posted by mrcollector w dniu Listopad 9, 2006

Jako że interesuję się mocno, ogólnie militariami, wojskowością a także wojnami (najbardziej II wojna światowa) również współczesnymi wygrzebałem trochę informacji o SAS z Wikipedii a materiały filmowe z serwisu YouTube – dzięki użytkownikowi LittleBird. SAS powstało podczas II wojny światowej, konkretnie w 1941 roku. Zostało stworzone do sabotowania i „nękania” wroga na terenach pustynnych. Pierwszą akcją było zniszczenie samolotów na lotniskach Aqedabia, Sirte oraz jakieś tam jeszcze inne. Na początku było źle. Tylko 22 z 62 komandosów dotarło do punktu zbiorczego. Jednakże później udało się zniszczyć aż 61 wrogich maszyn bez żadnych strat. Pod koniec wojny łapali i czasami zabijali oficerów SS i Gestapo. W czasach współczesnych wsławili się akcją odbicia zakładników z rąk Irańskich terrorystów (dokładnie sześciu) z ambasady Irańskiej. W 2001, po atakach na WTC i Pentagon zostali włączeni do wojny w Afganistanie. Jednakże wczesniej w tzw. „Gulf War” również odnieśli spory sukces. Ponizej przedstawię kilka filmów z „Operacji Pustynna Burza” z udziałem dzielnych komandosów SAS.

SAS – Gulf Operation pt.1

SAS – Gulf Operation pt.2

SAS – Gulf Operation pt.3

To są filmy z akcji w Iraku. Bardzo emocjonujące i doskonale zrealizowane. SAS to jedna z najlepszych sił specjalnych i antyterrorystycznych. Teraz również autorstwa w.w użytkownika YouTube przedstawiam serię filmów również o SAS ale w innych rolach. Film oryginalnie stworzył Discovery Channel. Opowiada on o akcji w ambasadzie i w Irlandii Płn.

SAS – The real story pt. 1 – 5

Następną formacją wojskową którą opiszę to elitarna jednostka specjalna SEAL, czyli na polski „komandofoki”. To przeszkolona do różnych zadań, formacja USA należąca do najlepszych. Niech te filmy posłuża za wystraczającą rekomendację. Ci goscie są twardzi… i bezwzględni.

Navy SEALs Direct Action

Reklamy

Komentarze 2 to “O SAS – Special Air Service i komandosach SEALs”

  1. Wojtek said

    Gdzie można znaleść napisy do filmu o „Discovery Channel – Navy Seals – The Navy’S Elite” ???

  2. Jak napisy to poszukaj na jakimś forum warezowym…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: